Hradišťské sluníčko

Prasátko Pigy a kouzelník Jirka Hadaš zahájili malý festival Hradišťské sluníčko. Tento festival k podpoře dětského čtení pořádá Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana v týdnu od 15. června do 19. června 2015. 
 
V průběhu celého sluníčkového týdne bude pasováno na čtenáře 345 prvňáčků, kteří získají Knížku pro prvňáčka z projektu Už jsem čtenář. Je to kniha básníka Jiřího Žáčka Odemyky zamyky, kterou ilustroval Vhrsti.
 
V týdenním programu se děti mohou těšit na besedu s Pavlem Cmíralem, vyhlášení výtvarné a literární soutěže spojené s křtem nové knihy B. B. Buchlovana Na Holém kopci a také oblíbené čtené večerníčky na trávníčku u knihovny. Ty v letošním roce zahájilo Prasátko Pigy společně s kouzelníkem Jirkou Hadašem, který četl ukázku z knihy Prasátko Pigy a jeho kouzelný svět. Samozřejmě se jen nečetlo, ale došlo také na taneček a Pigyho písničku a společně s Jirkou si děti vyčarovali sladkou odměnu. 
 
"Před koncem školního roku chceme připomenout malým i velkým, že by měli nejen vrátit knížky, které mají doma už delší dobu půjčené, ale zároveň se chceme rozloučit s našimi čtenáři a připomenout jim, že prázdninový čas je tou nejlepší dobou ke čtení."  
 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím