Křest nové knihy Barevné pokusy netopýrka Pierra

V rámci Dne s Prasátkem Pigy při 55. ZLÍN FILM FESTIVALU proběhl slavnostní křest nové knihy Barevné pokusy netopýrka Pierra. 

Prasátko Pigy doslova "horkou" novinku schovávalo pro mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně. Pigy.cz bylo hlavním mediálním partnerem Zlín Film Festivalu. V neděli si proto pořadatelé připravili na Festivalovém zámku v rámci doprovodného programu Den s Prasátkem Pigy. A byl to opravdu velký den!

Program začal již dopoledne, kdy za dětmi přišli netopýr Pierre, veverka Laskonka a kachna Justýna a připravili si pro ně zábavná stanoviště s úkoly, hádankami, vařením a pokusy. Na pódiu po celý den probíhal krásný program, ve kterém dětem zahrál pohádku skřítek Fábula, luštila se detektivní záhada s komisařem Vrťapkou a baletní vystoupení předvedly malé kamarádky z baletní školy Balerrine. 

Před slavnostním křtem nové knížky Jirka Hadaš zahrál s Prasátkem Pigy malou ukázku z Veselého kabaretu, která se velmi líbila a byla pozvánkou na blížící se Pigyádu 2015. 

Nejslavnostnějším okamžikem byl křest knihy Barevné pokusy netopýrka Pierra. Pro tuto příležitost si Jirka Hadaš pozval své kamarády, populární herečku Danu Morávkovou, Jana Čenského a Lukáše Hejlíka a požádal je, aby se stali kmotry nové knížky. Při křtu samozřejmě nemohla chybět maminka celého projektu Zdeňka Chocholoušová a výtvarník Jan Vajda. 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím