Pigyáda 2015 reportáž

Prasátko Pigy v sobotu 22. srpna uspořádalo velkolepou rodinnou akci PIGYÁDA 2015. Tentokrát s ní přijelo za dětmi do přírodního Amfíku Bukovina u Uherského Hradiště. A jak jsme slibovali, byla to opravdu jedna z největších akcí pro kluky a holky na Moravě v letošním roce. 

Pigyáda odstartovala rozcvičkou již v 9.00, kdy jsme se společně s prasátkem Pigy a kouzelníkem Jirkou Hadašem, který se pro tento den začaroval v piráta, pořádně protáhli a rozcvičili. Abychom všechny cviky prováděli správně, držela nad námi dohled teta Hanka - cvičitelka Hanka Kynychová. 

S chutí jsme se mohli pustit do hry - přímo Honby za pirátským pokladem. Pigy si se svými kamarády připravil pět ostrovů, na kterých jsme plnili různé úkoly. Za každý správně splněný úkol se nám odhalila jedna indicie. Abychom našli cestu k pokladu, museli jsme dát dohromady všech pět indicií. 

Hra začala na "detektivním ostrově", který si připravil kamarád komisař Vrťapka. Dále jsme pokračovali k ostrovu "hula - hop" kocoura Vojty, vařili jsme společně s veverkou Laskonkou na "ostrově laskomin", svůj postřeh jsme procvičili na ostrově "ostrovtip" u myšky Bibi a posledním zastávkou byl "umělecký ostrov" malíře zajíce Antonína. Všechny úkoly byly zábavné a hravé, zvládl je opravdu každý. 

Aby bylo na Pigyádě pořádně veselo, tak si prasátko Pigy připravilo i velkolepý doprovodný program. Dopoledne jsme řádili v malém amfíku s Kouzelným karnevalem a Jirkou Hadašem, luštili jsme detektivní záhadu o Smolíčkovi s komisařem Vrťapkou a také jsme zde slavnostně odehráli v moravské premiéře KOUZELNÝ KABARET.

Odpoledne si maminky zacvičili s Hankou Kynychovou, tatínkové soutěžili o soudek piva ve střelbě na koš a všichni malí kamarádi si vyzkoušeli svou obratnost v cirkusové školičce Cirkusu LeGrando.

Na hlavním amfiteátru jsme zpívali s Nelly Řehořovou a oblíbenou skupinou Pískomil se vrací, kouzlili jsme s Pavlem Kožíškem a dokonce za námi na Bukovinu přijel i Prasečí cirkus a Bratři v tricku. Celý program vyvrcholil koncertem zpěváka Pavla Callty. 

Pigyáda 2015 byla vážně super, mooooc jsme si ji všichni užili. Těšíme se na další ročník v příštím roce ;-)

Podívejte se, jak jsme se měli doslova kouzelně! 

Foto: Jakub Vyoral 
skmedia.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím