Start Kinematovlaku - 57. ZLÍN FILM FESTIVAL

Kouzelník Jirka Hadaš opět po roce odstartuje KINEMATOVLAK 2017, který je tradičním předvojem blížícího se 57. ZLÍN FILM FESTIVALU. Ten se koná ve dnech 26. května - 3. června a tradičně kromě filmových projekcí bude plný zábavného doprovodného programu pro celé rodiny. 

57. ZLíN FILM FESTIVAL - Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně ve spolupráci s Českou televizí, Českými drahami a dalšími partnery připravil pro děti mateřských škol a prvních stupňů základních škol další ročník projektu KINEMATOVLAK. Jedná se o “kino na kolejích”, speciálně upravený vagón na projekční sál, který bude společně s galerií na kolejích putovat od 15. května po vybraných městech a obcích naší země. Vybranou trasu pak ukončí v pátek 2. června. 

Vlak na kolejích navštíví v letošním roce celkem 11 měst s tím, že svoji trasu odstartuje ve Zlíně a dále poputuje do Mikulova, Znojma, rakouského Retzu, Českých Budějovic, kde bude promítat 2 dny, díle do Písku, Příbrami, Rakovníka, Kralup nad Vltavou, Mělníka, kde bude rovněž dvoudenní projekce a svoji pouť ukončí dvoudenní zastávkou v Mladé Boleslavi. 

Promítat se budou pohádky pro nejmenší, jako jsou například “Krtkova dobrodružství”, O víle Amálce, Mach a Šebestová a mnoho dalších. Projekce začínají v 9 hodin ráno a končí o půl 4 odpoledne. Podrobný program pak najdete na www.zlinfest.cz. 

Vedle vláčku na kolejích je také vláček hráček, kde si děti mohou hrát a navštívit můžete rovněž tzv. Historický vagon, kde děti uvidí, jak to kdysi na železnici vypadalo. 

Kapacita projekčního vláčku je 35 místVšechny projekce jsou zdarma. 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím